Опубликовано

А якщо в колодязь все-таки плюнули? (запись от 26.01.2010)

Як в приватному секторі утилізуються каналізаційні стоки? 

У житловому приватному секторі, який не має централізованої каналізаційної мережи, існує серйозна проблема відведення та утилізації побутових стоків. Більшість приватних житлових будинків в Україні, як і на всьому пострадянському просторі, облаштовані примітивними вигрібні ями з відкритим грунтовим дном, що не відповідають будівельним і санітарним нормам і правилам. По суті, ями для збору каналізаційних стоків є своєрідними колодязями, в які ми не тільки плюємо але і відправляємо свої екскременти. Адже основну увагу в облаштуванні та будівництві житла домовласники приділяють саме конструкції будинку, його дизайну, архітектурі, а, як правило, питання пов’язані з обладнанням локальної каналізації вирішуються традиційно «диким» способом, що успадкувано від наших далеких предків, — викопуванням ями для скидання всіх брудних стоків.
Вигрібна яма, що не гадроізольована, являє собою небезпечну «земну рану», в яку організовано зливається потік нечистот з житлового будинку, що завдає непоправної шкоди екології. Згодом така каналізація стає осередком поширення забруднення навколишнього середовища, смороду, інфекції. Відповідно до санітарних норм в радіусі 30 метрів від місця розташування вигрібної ями забороняється посадка плодових дерев, також в цій зоні не можна розташовувати колодязі для забору питної води.

Як же бути, якщо каналізація, в описаному вище вигляді, вже давно існує, і її переобладнати не представляється можливим?

Перш за все, потрібно вирішити задачу мінімізації екологічно шкідливого впливу нечистот, адже, чим довше продукти життєдіяльності — органічні відходи перебувають в накопиченому стані, до того ж, постійно збільшуючись в обсязі, тим більше агресивне середовище утворюється в цьому місці, що поглиблює природні процесами гниття і розкладання накопичених в локальної каналізації продуктів.
На основі того, що все в світі влаштовано гармонійно, одні організми, є їжею для інших, був створений мікробіологічний продукт — біопрепарат «Водограй». Це формула штамів мікроорганізмів, які отримані з природного середовища і шляхом наукових досліджень, виявилися найбільш працездатними.
Дані бактерії використовуються в локальній каналізації, як прекрасний природний каталізатор, що прискорює період переробки органічного сміття у вигрібній ямі і дозволяє перетворити органіку в рідину, гази і мінімальний за обсягом мінеральний осад. «Водограй» високоефективний при роботі в аеробному середовищі, тобто, з доступом кисню. Саме ці унікальні властивості біопрепарату дають можливість його застосування в вигрібних або зливних ямах, які приймають всі побутові стоки з дому, в вуличних туалетах, локальних очисних спорудах, сучасних септиках.

Що відбувається з органічними відходами в каналізації, коли застосовується біопрепарат «Водограй»?

Бактерії потрапляють в локальну каналізацію, яка є природним місцем існування мікроорганізмів і містить продукти, необхідні для їх життєдіяльності: клітковинуа, крохмаль, жир, білок, целюлозу і воду. Тут відбувається поширення колоній одноклітинних. Це займає період до двох — трьох діб, в залежності від таких факторів, як об’єм каналізації, температура середовища, рівень PH, рівень стовпа води в каналізації.
У цей період клітини діляться і обволікають, як живим фільтром поверхню дна і стін локальної каналізації. Перші ознаки успішної роботи мікроорганізмів виявляються в значному зменшенні запахів нечистот. Біопрепарат поетапно переробляє накопичені і осіли на дні органічні продукти. Біопрепарат «Водограй» очистить від накопичень органіки септик, вигрібну яму, вуличний туалет, а також відновить пористу структуру забрудненого грунту за стінками резервуару за період від 2-х до 6-ти місяців.
Але подальше застосування біологічної очистки за допомогою біопрепарату необхідно продовжувати, якщо каналізацією продовжувати користуватися. Очищені від продуктів життєдіяльності людини дно, стіни локальної каналізації і грунт навколо каналізаційної споруди дають можливість відновити дренажні властивості, і помітно поліпшити поглинання рідини грунтом.

Чи повинен змінитися рівень рідини в локальній каналізації?

В результаті застосування біотехнології очищення, т. Е. Використання в каналізації біопрепарату поліпшується поглинання рідини в грунт. Однак, рівень води в септику або найпростішої вигрібній ямі залежить від цілого ряду чинників, а саме: рівня грунтових вод, загальною площею поля поглинання (площі дна ями, фільтраційних поглинаючих полів), кількості що скидаються в добу стоків, природи грунту або його дренажних властивостей і т. д. Рідина, як правило, завжди знаходиться на одному і тому ж рівні.

Уявімо собі найпростішу вигрібну яму, як один з сполучених посудин. Другим сполучених посудиною, в даному випадку є накопичилася за час користування каналізацією умовна чаша в грунті — величезна кількість рідини, що поширився по горизонту через дно і стінки септика або вигрібної ями. Помилковою є думка, що рідина, пройшовши через дренажний поле, відразу йде вниз, в надра. Щоб яскравіше уявити собі картину з рухом рідини з локальної каналізації, візьмемо лист промокальним папери або серветку.

Утримуючи лист горизонтально, капаємо зверху на нього воду. Бачимо, що вода не стікає відразу з нижньої сторони листа, а спочатку поширюється по всьому листу, і як тільки промокашка стане зовсім вологою, т. Е. Накопичить граничну концентрацію води, відбудеться витікання надлишкової води знизу листа. Таке ж явище відбувається і в локальній каналізації. Рідина, минула дренажний поле спрямовується по горизонту, утворює в десятки разів більше, ніж сама каналізаційна яма підгрунтове озеро.

Рівнем саме цього підгрунтового озера обумовлений рівень рідини в каналізації відповідно до фізичним законом сполучених посудин. Боротися з цим рівнем марно, та й не потрібно. Відкачувати весь обсяг рідини з септика теж помилкове дію. Чим частіше відкачуємо каналізацію в приватному будинку, тим частіше буде виникати потреба в наступній відкачування знову і знову. Грунт перестане працювати на поглинання.Спостерігалося чимало прикладів, коли повністю відкачані локальні каналізації заповнювалися самі по собі, в них поверталися раніше відведені стоки, і це відбувалося тоді, коли власники будинків просто вдома були відсутні, були у відпустці, а отже, з дому стоків не було. Потрібно погодитися з тим, що в каналізації завжди стоїть вода і не потрібно прагнути домогтися споглядати сухе дно в септику. Добова порція стоків при сприятливих грунтах і відповідному розмірі площі дна або поля поглинання буде засвоюватися.
Але якщо природа не дозволяє, або каналізація влаштована не відповідно до технічних розрахунками, то вихід все одно є. Рекомендується самостійно насосом відкачувати до 10% обсягу накопичених стоків. Це дозволить, по-перше, зберегти популяцію бактерій, які виконують роль біологічного фільтра, а по-друге, не послабитися тиск рідини всередині каналізації, і зовнішні грунтові води не перетечуть в локальну каналізацію.

При самостійної відкачування насос розташовується зверху і заглиблюється не більше, ніж на 15-20 см від поверхні рідини, щоб не всмоктувалися спливаючі нечистоти. Відкачати рідину може зливатися на грунт, де не ростуть плодові рослини або в дренажні системи.

Чи потрібні спеціальні знання для чищення каналізації Біопрепарат «Водограй»?

Спосіб застосування біопрепарату дуже простий, користуватися цим засобом може і літня людина, і першокласник. Біоматеріал зберігається 3 роки в висушеному стані в органічному середовищі, яка виглядає, як подрібнене зерно. Для того, щоб привести в дію бактерій, відповідно до інструкції потрібно відповідну кількість біопрепарату залити п’ятьма літрами води, попередньо відстояною від хлору.

Тридцять хвилин наполягати і періодично помішувати, причому не потрібно домагатися розчинення, продукт не розчиняється. Через тридцять хвилин отриману рідину вливають в каналізацію, краще безпосередньо через люк. Щомісяця процедура повторюється, але кількість біопрепарату вже зменшується відповідно до інструкції і розводиться в п’яти літрах чистої води. Через тридцять хвилин готовий препарат виливається в каналізацію.

Таким чином, застосовуючи біопрепарат «Водограй», найбільш економним способом в порівнянні з реконструкцією каналізаційної системи в частому будинку можна вирішити наступні проблеми:

  1. Припинити забруднення екології;
  2. Відмовитися від послуг асенізаторів;
  3. Зупинити процеси гниття і розкладання органіки;
  4. Очистити грунт від органічного сміття і відновити його пористу структуру;
  5. Відновити дренаж рідини в грунт;
  6. Усунути смердючі запахи в каналізації;
  7. Очистити локальну каналізацію і експлуатувати її довговічно.

Консультация: 

Внимание! В первую очередь обрабатываются телефонные звонки, поэтому ответ на звонки и сообщения на viber, whatsapp, telegram и messenger может быть предоставлен с задержкой
 +38 (050) 47-66-999
 +38 (098) 273-888-7

Бесплатно с Пн-Пт 
с 8:00 до 18:00