Вопросы/ответы

Заполните пожалуйста форму:

 
 
 
 
 
Ваш E-mail опубликован не будет.
Ваш вопрос будет опубликован позже, уже вместе с ответом на него.
1065 записей.
Марина Марина написал(а) 14.04.2021:
Як пояснюється ефект розігріву глибокої підстилки? Звідки береться тепло?
ТМ Водограй Ответ от администратора: ТМ Водограй
При утриманні домашніх тварин і птиці на глибокій підстилці за технологією Водограй чистий хлів всередині неї завжди тепло. Таке явище є важливим для підтримки постійного процесу випаровування зайвої вологи, прискореної переробки екскрементів і нейтралізації хвороботворних мікроорганізмів. Але що ж є каталізатором прогріву?

Бактерії, що містяться в складі біопрепарату Водограй чистий хлів, формують численні колонії в усьому обсязі підстилкового матеріалу. Це виглядає так. Найтонша жива мікробіологічна плівка обволікає кожну ворсинку соломи і тирси, а також фрагменти екскрементів по всій площі та на всю глибину підстилки. Бактерії харчуються продуктами життєдіяльності тварин або птиці і органічним матеріалом підстилки. Цикл життєдіяльності клітини завершується розподілом кожної клітини бактерії на дві. При цьому виділяється теплова енергія. З урахуванням того, що в підстилковому матеріалі кількість клітин досягає, буквально, астрономічних цифр, виділене тепло формує температуру від + 35⁰С до + 70⁰С.

Жива природна грілка сприяє прискореній переробці гною, посліду та сечі, а також своєчасному випаровуванню очищеної вологи в атмосферу. Органічна тепла підстилка приємна і комфортна для контакту з тілом тварин і птахів і формує тепло в приміщенні. У гарячому середовищі, всередині підстилки гинуть можливі патогенні і хвороботворні мікроорганізми. Також в підстилці, що розігрівається бактеріями, не можуть мешкати гризуни, такі як миші, щури і різні комахи, що унеможливлює поширення інфекцій.
Сергій Сергій написал(а) 07.04.2021:
Яким чином оприскувати купу з гноєм свиней, що знаходиться на вулиці просто неба?
ТМ Водограй Ответ от администратора: ТМ Водограй
Шановний Сергій, для обробки розведеним у воді біопрепаратом куп з гноєм просто неба можно використати лійку, невеличкий кухоль, віник, совок, або оприскувати рукою. Осад у вигляді крупінок розсипати по поверхні субстрату.
Після роботи з біопрепаратом не забувайте вимити руки з милом.
Яна Яна написал(а) 30.03.2021:
Якщо відкачали з ями повністю всі стоки, яку стартову дозу біопрепарату водограй потрібно застосувати?
ТМ Водограй Ответ от администратора: ТМ Водограй
Коли у вигрібній ямі набереться рідина висотою від 10 см, застосуйте стартову дозу з розрахунку повністю наповненої ями. Не бажано відкачувати стоки більше, ніж 10% від загального об'єму. Рекомендую прочитита статтю на нашому сайті за посиланням: https://vodograi.org/library/household/why/
Яковенко Анна Яковенко Анна написал(а) 22.03.2021:
Доброго дня! септік 10м3, це ліфтова шахта стінки без отворів, але дно грунт... скважина розташована від септіка за 5-7 м... таке купили разом з домом... заказували асенізатор.. зараз його немає - зламався.. талі води повністю наповнили септік.. хочемо викачати у садок.. але так і не зрозуміла через який час можна качати.. фекалій у септіку не багато , багато використаних битових вод і запах помірний. підкажіть будьласка по вашому продукту як зробити краще. Дякую.
ТМ Водограй Ответ от администратора: ТМ Водограй
Доброго дня, Анна! Через 72 години після внесення препарату можна відкачувати рідину, але не більше 10% від загального об'єму. Відкачування, що перевищує 10% об'єму погіршує поглинання, оскільки зменшує завданий тиск рідини у септику і призводить до зворотього потоку рідини у септик з грунту.
Джордж Джордж написал(а) 18.03.2021:
В инструкции есть таблица с дозированием, и максимальный объём указан 18 м3. Какая должна быть стартовая и постоянная - ежемесячная доза водограя в выгребную яму при объёме 24 м3?
ТМ Водограй Ответ от администратора: ТМ Водограй
Уважаемый Джордж, при объёме выгребной ямы 24 м3 в качестве стартовой дозы биопрепарата Водограй нужно применить 270 грамм сухого препарата, разведённого в 5 л воды. Ежемесячная, регулярная доза препарата составляет 80 грамм.
Лада Лада написал(а) 15.03.2021:
Откачали стоки из выгребной ямы. Какую стартовую дозу бактерий нужно вносить?
ТМ Водограй Ответ от администратора: ТМ Водограй
Уважаемая Лада, несмотря на то, что Вы откачали стоки, применять нужно стартовую дозу биопрепарата в соответствии с обычным состоянием наполненности выгребной ямы.
Рекомендую ознакомиться со статьями по проблеме откачивания стоков на нашем сайте по ссылкам:

https://vodograi.org/library/household/absorb/

https://vodograi.org/library/household/why/
Маня Маня написал(а) 09.03.2021:
Если на глубокой подстилке временно неделю кур не было, бактерии погибнут?
ТМ Водограй Ответ от администратора: ТМ Водограй
Уважаемая Маня, перерыв, связанный с отсутствием птицы на подстилке в течении недели может быть безвредным. В это время нужно производить ежедневное ворошение подстилки и при необходимости, для поддержания влажности до 55% увлажнять водой. При таком режиме эксплуатации подстилки бактерии в течении недели не погибнут.
Светлана Светлана написал(а) 26.02.2021:
В каком наполнителе для туалетного лотка котика лучше проявит себя биопрепарат "Лапа"?
ТМ Водограй Ответ от администратора: ТМ Водограй
Уважаемая Светлана, бактерии в составе биопрепарата "Лапа" эффективно удаляют запах в органической среде. Поэтому в качестве наполнителя туалетного лотка для котика рекомендуется использование деревянных опилок, посеченной соломы, гранулы из отходов древесины, соломы, сена, растительного жмыха.
Настя Настя написал(а) 22.02.2021:
Ваш биопрепарат устраняет запахи? В душе появился запах канализации.
ТМ Водограй Ответ от администратора: ТМ Водограй
После применения биопрепарата очень скоро удаляется запах в канализации. В душ попадает воздух из выгребной ямы или септика. Когда бактерии возьмут под контроль стоки, запах сразу устранится и не будет проникать по канализационной трубе в сан. узлы.
Ігор Ігор написал(а) 19.02.2021:
Пройшов місяць, як застосував біопрепарат Аллігатор. Запах пройшов. Рівень стоків трохи знизився. Турбує, що на поверхні плаває густа маса. Чому вона не прибирається?
ТМ Водограй Ответ от администратора: ТМ Водограй
Шановний Ігор, для ефективної переробки органічного сміття, що знаходится на поверхні стоків і утворює суху корку, бажано щоденно руйнувати нечистоти, що плавають, вантажем на підвісі (цеглина або наповнена пляшка з піском на шнурі) або палкою. Таким чином нечистоти будуть руйнуватися і оброблятися сточною рідиною, у якої працюють бактерії. Бактерії можуть прискорено утилізувати нечистоти лише у рідинному середовищі, тому органіка, що опинилася на поверхні, повинна штучно окунатися у стоки.